itreservdelarfaq

Hotmark SIR - Vit – White - 710 - med blocker.

ch_pr_001_grp-sir710

Hotmark SIR - Vit – White - 710 - med blocker.
Hotmark SIR - Vit – White - 710 - med blocker.Hotmark SIR - Vit – White - 710 - med blocker.

4 stk. på lager

Optimal skydd med Hotmark SIR – Vit – White – 710 med blocker

Hotmark SIR – Vit – White – 710 med blocker är den perfekta lösningen för professionella inom textil och design som vill ha högkvalitativ, säker och hållbar folie. Den Oeko-Tex-certifierade folien garanterar att materialet är miljövänligt och säkert att använda. Med enkel applicering och exakt passform erbjuder den pålitligt skydd och perfekt resultat varje gång. Välj Hotmark SIR för en premiumprodukt som kombinerar kvalitet, säkerhet och användarvänlighet, idealisk för både kreativa projekt och professionell produktion.

785,-

628

(omvendt momspligt)

Lägg i korgen

628 ekskl. moms.
785,-
inkl. moms.

Bredd

Längd

Kapning


Leveringstid: Från 2-3 hverdage hverdag(e)

    Hotmark SIR - Vit – White - 710 med Blocker: Premium Värmeöverföringsfolie för Perfekta Resultat

    Upptäck Hotmark SIR - Vit – White - 710 med Blocker, en högkvalitativ strykfolie som tar dina textilprojekt till nästa nivå. Denna värmeöverföringsfolie är utformad för att leverera ett perfekt, hållbart tryck på både bomull, polyester och blandade fibrer. Med sin tunna och flexibla struktur ger Hotmark SIR en professionell finish som håller över tid, samtidigt som den är enkel att applicera, även för nybörjare.

    Unika egenskaper och fördelar:

    • Tunn och elastisk: Den 50 micron tunna filmen gör det lätt att applicera även på detaljerade motiv.
    • Hållbarhet i tvätt: Folien klarar tvätt upp till 80°C, vilket säkerställer att dina tryck behåller sin färg och form länge.
    • Inbyggd blocker: Den praktiska blocker-funktionen gör att du kan placera motiv exakt där du vill utan att det glider under applicering.
    • Limliner med enkel applicering: Den självhäftande liner underlättar placering och pressning, vilket minskar risken för misstag.
    • Certifierad Oeko-Tex: Hotmark SIR är testad för skadliga ämnen och säker att använda, vilket ger trygghet både för dig och dina kunder.

    Hotmark SIR - Vit – White - 710 är särskilt utformad för värmeöverföring med värmepress. För bästa resultat, applicera vid 150–180°C under 15–20 sekunder och använd silikonpapper eller teflonblad för att skydda textilen. För polyesterplagg rekommenderas att folien avlägsnas efter att plagget har svalnat i några sekunder, vilket garanterar en perfekt finish utan bubblor eller skrynklor.

    Med en bredd på 50 cm och en längd på 20 meter erbjuder denna folie stor flexibilitet och effektivitet för både små och stora projekt. Oavsett om du skapar personliga t-shirts, arbetskläder, sportutrustning eller andra textilier, ger Hotmark SIR dig full kontroll och ett professionellt resultat varje gång.

    Varför välja Hotmark SIR?

    Denna produkt sticker ut på marknaden tack vare sin kombination av flexibilitet, hållbarhet och enkel användning. Den tunna folien gör det möjligt att skapa detaljerade och komplexa motiv utan problem, medan blocker-funktionen säkerställer att varje tryck placeras exakt som du vill. Dessutom ger den goda tvättbeständigheten en lång livslängd på dina produkter, vilket gör den idealisk för både hobbyprojekt och professionell användning.

    Förutom sina praktiska egenskaper är Hotmark SIR - Vit – White - 710 även ett miljövänligt val. Den är Oeko-Tex-certifierad, vilket innebär att den är fri från skadliga kemikalier och säker att använda på alla typer av textilier. Detta gör den till ett hållbart alternativ för alla som vill skapa tryck med omtanke för både människor och miljö.

    Tips för bästa resultat:

    • Använd alltid korrekt temperatur och tryck för den typ av textil du arbetar med.
    • Vänd plagget ut och in vid tvätt för att maximera hållbarheten på trycket.
    • Använd silikonpapper eller teflonblad vid pressning för att skydda både folie och textil.
    • För polyesterplagg, ta bort folien efter några sekunder när textilen har svalnat.

    Hotmark SIR - Vit – White - 710 med Blocker är inte bara en produkt, det är ett verktyg för kreativitet och kvalitet. Den gör det möjligt för dig att skapa skräddarsydda plagg och produkter med professionellt resultat varje gång. Med denna folie får du en pålitlig partner som förenklar processen, sparar tid och säkerställer att slutresultatet alltid blir imponerande.

    Beställ din Hotmark SIR - Vit – White - 710 med Blocker idag och upplev skillnaden själv. Kontakta oss på order@skyltmaskiner.se för frågor, beställningar eller rådgivning. Våra experter hjälper dig gärna med tips och rekommendationer för att få ut det bästa av din värmeöverföringsfolie.

    Sammanfattningsvis är Hotmark SIR - Vit – White - 710 med Blocker ett utmärkt val för alla som vill ha ett högkvalitativt, pålitligt och hållbart alternativ för värmeöverföring. Den kombinerar enkel användning, precisionskontroll och långvarig hållbarhet, vilket gör den idealisk för både professionella och hobbyanvändare. Med denna folie kan du skapa tryck som inte bara ser fantastiska ut utan också håller tvätt efter tvätt.

    Välj Hotmark SIR - Vit – White - 710 med Blocker för ett pålitligt resultat, enkel applicering och hållbar kvalitet. Oavsett om du arbetar med t-shirts, sportkläder eller specialprojekt, erbjuder denna folie allt du behöver för att dina textilprojekt ska bli en succé. Kontakta oss på order@skyltmaskiner.se och beställ idag för att komma igång med dina kreativa projekt!


    Tillbehör och relaterade produkter